Wybór fotografa ślubnego

Dla większości wydarzeń w naszym życiu, zwykły aparat kompaktowy jest wystarczający do zarajestrowania ważnych chwil dla koleinach pokoleń.
Na niektóre uroczystości takie jak wesela, które zdążają się, mam nadzieje, raz w życiu, warto wynająć profesjonalnego fotografa. Na rynku jest szeroki wybór usług fotograficznych, w związku z tym przedstawię kilka podstawowych zasad, które pomogą wam wybrać fotografa, który będzie rejestrował najważniejszy moment w waszym życiu: ceremonie zaślubin i przyjęcie weselne.
  1. Osobowość fotografa - Spotkajcie się z fotografem przy kawie, dowiecie się z kim będziecie pracować. "Oswoicie" się z nim. Będzie to maiło napewno odzwierciedlenie w zdjęciach wykonanych przez fotografa. Pamiętajcie, że wy też macie duży wpływ na te zdjęcia. Jak będziecie się dobrze czuli z fotografem to i efekt będzie lepszy.
  2. Umiejętności fotografa - Oglądamy portfolio oraz spotykamy się z fotografem i oglądamy zdjęcia w formie odbitek fotograficznych.Pytamy się fotografa czy cały czas pracuje jako fotograf czy co niedziela a w tygodniu robi coś innego.Oczywiście nie trzeba mówić, że lepiej jest wybrać tego, który non stop robi zdjęcia.
  3. Dostępność - Wyborem trudnym jest miejsce prowadzenia działalności firmy fotograficznyj od miejsca zamieszkania.Im bliżej tym lepiej. Między innymi mamy łatwiejszy dostęp do nieobrobionych zdjęć. Dla fotografa z daleka trzeba wliczyć koszty transportu, nocleg itd.
  4. Cena - To już wszystko zależy od Was. Niestety cena idzie wraz z jakością. Ceny zaczynają się już od 1000zł a dochodzą do 6000zł
  5. Obsługa - Zapytaj się w jakim terminie zdjęcia będą dostępne. Czy będzie opcja dostępu zdjęć w galerii internetowej czy jest możliwość zrobienia strony internetowej itd.
  6. Opcje - Zawodowy fotograf ślubny będzie oferował duży wybór pakietów reportażowych, oferować będzie zdjęcia na profesjonalnym papierze fotograficznym.Możesz się dopytaj czy będziecie mieli wgląd na zdjęcia przed oddaniem, czy otrzymacie pozostałe zdjęcia nie obrobione programem graficznym itd.
N/A
Autor:
Średnia ocena: (148 głosowanie)
Aby ocenić ten wpis, musisz się zalogować!.